O firme

O_firme.JPG Agados s.r.o. je v súčasnej dobe jedným z najväčších európskych výrobcov prívesov v kategórii O1 a O2 (celková hmotnosť prívesov do 750 kg a do 3 500 kg) a popredný výrobca na Slovensku.

Súčasnosť a história firmy AGADOS

Firma sa môže pochváliť 120 rokmi tradície remeslnej a strojárenskej výroby. V minulosti sa zameriavala predovšetkým na výrobu poľnohospodárskej techniky. Od roku 1992 sa začala písať nová história firmy. Po premenovaní na Agados s.r.o. sa firma začala špecializovať iba na výrobu, predaj a servis prívesov v celkovej hmotnosti 300 až 3 500 kg. Z dôvodu neustáleho rastu výroby sa 1.8.2006 firma presťahovala z areálu na ulici Karlov do nových výrobných priestorov na ulici Průmyslová.

Agados spol. s r. o. založil v roku 2000 svoju dcérsku spoločnosť na Slovensku, Agados Slovakia, spol. s r.o., ktorá sa mala špecializovať na výrobu menších prívesov pre východné trhy a na špeciálne náhradné diely. Spoločnosť sa však presadila na domácom trhu a stala sa popredným výrobcom a predajcom všetkých typov prívesných vozíkov. V roku 2004 sa časť výroby materskej firmy presunula na Slovensko. Súčasnosť firmy AGADOS Slovakia, s.r.o., Modra čerpá z bohatej histórie strojárenskej výroby jej materskej spoločnosti Agados, spol. s r.o., Velké Meziříčí.

Spoločnosť AGADOS Slovakia, s.r.o. má sídlo v mestečku Modra, ktoré je vzdialené 30 kilometrov od Bratislavy, hlavného mesta SR. Vo vzdialenosti 17 km od Modry je prípojka na medzinárodnú diaľničnú sieť. Spoločnosť vlastní areál s pozemkami, výrobnými halami a administratívnou budovou na ulici Dolná 142 v Modre.

Firma je držitelom certifikátu EN ISO 9001:2008.